www.pe-flex.cz
Dřevostavby, sádrokarton, zateplení

Technologie výstavby


Základová deska je ta nejdůležitější část, na které závisí kvalita a zejména životnost Vašeho domu. Výstavbě základové desky věnujeme patřičnou pozornost s důrazem na přesnost kvalitu použitých materiálů. Používáme běžné stavební materiály jako ztracené bednění s ocelovou výztuží vyplněné betonem dle projektové dokumentace. 

K výstavbě obvodových stěn používáme certifikované panely, které vyrábíme ve vlastních prostorách. Panely se montují z hranolů KVH které jsou opláštěny deskami Rigistabil a následně je do nich vložena tepelná izolace, parozábrana a dřevěný rošt který tvoří instalační mezeru. Tyto panely dopravíme na stavbu a smontujeme. Využití těchto panelů přináší mnoho výhod a to především rychlost výstavby přímo na stavbě(cca 1den patro, dle složitosti), vysoká kvalita a přesnost zpracování, dobré tepelné vlastnosti.

Na nosné panely je osazena střešní konstrukce ze sbíjených vazníků nebo klasická tesařská konstrukce dle typu stavby. Následuje střešní krytina.

Z exterieru jsou stěny opatřeny zateplovacím systémem s použitím EPS nebo vaty, fasáda může být opatřena také obkladem z dřevěných palubek.

Vnitřní stěny jsou většinou tvořeny deskami Rigistabil které umožňují bezproblémové zavěšení například kuchyňské linky, ve spojení se sádrokartonovými podhledy. Nenosné příčky jsou řešeny sádrokartonem.

Stropní konstrukce u patrových staveb je tvořena z hranolů KVH. Přes stropní hranoly sej jako hrubá podlaha upevnění desky na bázi dřeva, které
spoluvytvářejí celkovou prostorovou tuhost objektu.
rubá podlaha osazují opět desky na bázi dřeva. Zaručují především tuhost v rovině stropu a spoluvytvářejí tak celkovou prostorovou jako
Základní charakteristikou tohoto systému přesnost a čistota zpracování. Až do okamžiku  finálního opláštění vnitřních stěn je možné veškeré instalace a rozvody kontrolovat. V rámci návrhu konkrétní stavby je možné navýšit tepelnou izolaci a tím získat lepší tepelně technické vlastnosti což značí nízké náklady na spotřebu energií.

Naše stavby splňují požadavky na kvalitu dle ČSN.