www.pe-flex.cz
Dřevostavby, sádrokarton, zateplení

Nejčastější dotazy

 

Jaký systém používáte k výstavbě?

V současnosti máme k dispozici dvě konstrukční skladby. První a to PE-S1 je difůzně uzavřená a skladbu PE-DO bych vzhledem k vlastnostem konstrukce označil jako difůzně otevřenou. Více se dočtete v technolgii výstavby


Jaká je životnost dřevostaveb které nabízíte?

Při dodžení technologických předpisů a za použití kvalitních materiálů je životnost dřevostaveb obecně plně srovnatelná se zděnými stavbami.

Je dřevostavba levnější než zděný dům?

Cena dřevostavby v porovnání se zděným domem bývá obvikle nižší. Úspory se dají najít ve spodní stavbě z důvodu nižší hmotnosti nosné konstrukce a některých dalších položkách ale na kvalitě se šetřit nedá. Hlavlí výhodou je při stejné zastavěné ploše větší plocha užitná, je to dáno tím, že nosná konstrukce je až o polovinu užší než u zděného domu. Rozdíl užitné plochy u domu o zastavěné ploše cca 100m2 může být až 10m2 což je jedna míst nost navíc. Další nespornou výhodou je rychlost výstavby, nemusíte dlouhou dobu platit v pronajatém bytě než dostavite zděný dům. Dají se tím ušetřit nemalé prostředky.

Jste levnější než konkurence?

"Samozřejmě". Jsme menší firma která používá systémy výstavby které nejsou tak náročné na mnohdy velmi drahé výrobní linky a zařízení. Od toho se zamozřejmě odvíjí i cena kterou zákazníkům nabízíme.

Je možné postavit dřevostavbu svépomocí?

Samozřejmě že to jde, to Vám řekne každý kdo jednou dřevostavbu viděl. Všeobecně se to ovšem nedoporučuje, proto že kvalitní dřevostavbě musí být dodrženo mnoho zdánlivě nepodstatných detailů které mohou při špatném  provedení  znehodnotit  celou stavbu.

Proč nemáte svůj katalog rodinných domů?

Vzhledem k tomu že spolupracujeme s několika partnery kteří nabízejí projekty RD je z čeho vybírat. Přesto připravujeme vlastní katalog.
Rádi vám zpracujeme cenovou nabídku z dodaných podkladů.