TECHNOLOGIE VÝSTAVBY


Základová deska je ta nejdůležitější část, na které závisí kvalita a zejména životnost Vašeho domu. Výstavbě základové desky věnujeme patřičnou pozornost s důrazem na přesnost kvalitu použitých materiálů. Používáme běžné stavební materiály jako ztracené bednění s ocelovou výztuží vyplněné betonem dle projektové dokumentace. 

K výstavbě obvodových stěn používáme certifikované panely, které vyrábíme ve vlastních prostorách. Panely se montují z hranolů KVH které jsou opláštěny deskami Rigistabil a následně je do nich vložena tepelná izolace, parozábrana a dřevěný rošt který tvoří instalační mezeru. Tyto panely dopravíme na stavbu a smontujeme. Využití těchto panelů přináší mnoho výhod a to především rychlost výstavby přímo na stavbě(cca 1den patro, dle složitosti), vysoká kvalita a přesnost zpracování, dobré tepelné vlastnosti. 
Na nosné panely je osazena střešní konstrukce ze sbíjených vazníků nebo klasická tesařská konstrukce dle typu stavby. Následuje střešní krytina. 

Z exterieru jsou stěny opatřeny zateplovacím systémem s použitím EPS nebo vaty, fasáda může být opatřena také obkladem z dřevěných palubek. 
Vnitřní stěny jsou většinou tvořeny deskami Rigistabil které umožňují bezproblémové zavěšení například kuchyňské linky, ve spojení se sádrokartonovými podhledy. Nenosné příčky jsou řešeny sádrokartonem. 

Stropní konstrukce u patrových staveb je tvořena z hranolů KVH. Přes stropní hranoly sej jako hrubá podlaha upevnění desky na bázi dřeva, které spoluvytvářejí celkovou prostorovou tuhost objektu. 
Základní charakteristikou tohoto systému přesnost a čistota zpracování. Až do okamžiku finálního opláštění vnitřních stěn je možné veškeré instalace a rozvody kontrolovat. V rámci návrhu konkrétní stavby je možné navýšit tepelnou izolaci a tím získat lepší tepelně technické vlastnosti což značí nízké náklady na spotřebu energií. 

Naše stavby splňují požadavky na kvalitu dle ČSN.

TYPY KONSTRUKCÍDifůzně uzavřená obvodová stěna S1

Tepelný odpor konstrukce : R 6.11 m2K/W
Součinitel prostupu tepla : U 0.159 W/m2K

Konstrukční skladba(z exterieru):

- Omítka silikon 5 mm
- Fasádní polstyren EPS 70F 100 mm
- Konstrukční sádrokartonová deska RigiStabil 12,5 mm
- Dřevěná konstrukce KVH s vloženou TI 120 mm
- Parozábrana 0,2 mm
- Dřevěné latě 40/60 - instalační mezera 40 mm
- Klasická sádrokartonová konstrukce 12,5 m

Celková síla stěny 285mm
Typy konstrukcí

Difůzně otevřená obvodová stěna DO

Tepelný odpor konstrukce : R 6.09 m2K/W
Součinitel prostupu tepla : U 0.160 W/m2K

Konstrukční skladba(z exterieru):

- Omítka silikát 5 mm
- Fasádní minerální izolace 100 mm
- Konstrukční sádrokartonová deska RigiStabil 12,5 mm
- Dřevěná konstrukce KVH s vloženou TI 120 mm
- Parozábrana 0,2 mm
- Dřevěné latě 40/60 - instalační mezera 40 mm
- Klasická sádrokartonová konstrukce 12,5 m

Celková síla stěny 285mm
Typy konstrukcí

ROZSAH DODÁVKY DOMU


HOLÁ STAVBA


hrubá STAVBA


stavba na klíč
NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY


Jaký systém používáte k výstavbě?
V současnosti máme k dispozici dvě konstrukční skladby. První a to S1 je difůzně uzavřená a skladbu DO bych vzhledem k vlastnostem konstrukce označil jako difůzně otevřenou. Více se dočtete v technolgii výstavby

Jaká je životnost dřevostaveb které nabízíte?
Při dodžení technologických předpisů a za použití kvalitních materiálů je životnost dřevostaveb obecně plně srovnatelná se zděnými stavbami.

Je dřevostavba levnější než zděný dům?
Cena dřevostavby v porovnání se zděným domem bývá obvikle nižší. Úspory se dají najít ve spodní stavbě z důvodu nižší hmotnosti nosné konstrukce a některých dalších položkách ale na kvalitě se šetřit nedá. Hlavlí výhodou je při stejné zastavěné ploše větší plocha užitná, je to dáno tím, že nosná konstrukce je až o polovinu užší než u zděného domu. Rozdíl užitné plochy u domu o zastavěné ploše cca 100m2 může být až 10m2 což je jedna míst nost navíc. Další nespornou výhodou je rychlost výstavby, nemusíte dlouhou dobu platit v pronajatém bytě než dostavite zděný dům. Dají se tím ušetřit nemalé prostředky.

Jste levnější než konkurence?
"Samozřejmě". Jsme menší firma která používá systémy výstavby které nejsou tak náročné na mnohdy velmi drahé výrobní linky a zařízení. Od toho se zamozřejmě odvíjí i cena kterou zákazníkům nabízíme.

Je možné postavit dřevostavbu svépomocí?
Samozřejmě že to jde, to Vám řekne každý kdo jednou dřevostavbu viděl. Všeobecně se to ovšem nedoporučuje, proto že kvalitní dřevostavbě musí být dodrženo mnoho zdánlivě nepodstatných detailů které mohou při špatném provedení znehodnotit celou stavbu.

Proč nemáte svůj katalog rodinných domů?
Vzhledem k tomu že spolupracujeme s několika partnery kteří nabízejí projekty RD je z čeho vybírat. Přesto připravujeme vlastní katalog.
Rádi vám zpracujeme cenovou nabídku z dodaných podkladů.

PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE


Nabízíme zpracování všech stupňů projektové dokumentace staveb od ideové studie, domentace pro územní řízení, dokumentace pro stavební povolení až po dokumentaci pro provedení stavby. Poradíme s výběrem pozemku, osazením domu na pozemek, s výběrem stavebních materiálů, nebo se změnami ve stávající projektové dokumentaci.

Projektová činnost ve výstavbě
Projektování pozemních staveb - bytové domy, rodinné domy, přístavby,nástavby, půdní vestavby, pasporty stávajících staveb
Projektování sportovišt´, dětských hřišť
Projektování průmyslových staveb - výrobní a skladové haly, dílny
Projektování dopravních staveb - sjezdy, místní a účelové komunikace, parkovací plochy

Inženýrská činnost ve výstavbě
Zajištění vyjádření a povolení stavby
Zajištění stavebního dozoru

Hodnocení energetické náročnosti budovy
Průkazy energetické náročnosti budovy
Projekty pro program ,,Zelená úsporám"- rodinné domy, zděné a panelové bytové domy

Kontakt:
Ing. Zdeněk Musil mob: 723 033 384 e-mail: z.musil@seznam.cz
www.projekcemusil.cz

Individuální přístup ke každému zákazníkovi je samozřejmostí.Poptávka


© PE-FLEX s.r.o, 2023 všechna práva vyhrazena | design Bigpoint | realizace 3Nicom